Tisková zpráva:

Amatérská filmová soutěž antiFETfest v Modřanech zná své vítěze

První místo udělila odborná porota soutěžnímu snímku Eliška (IVJANO BLAŽHOTAEK Co., SOA Ekonoma), druhý se umístil snímek Nožičky (Nora Rajnochová, ZŠ Písnická) , a na třetím místě je I have choice (Smolíčci, ZŠ Smolkova). Cenu diváků získal snímek Peer program (Peeraktivisté, ZŠ Zárubova).

Slavnostní vyhlášení vítězů v Modřanském biografu v pondělí 18. června 2007 završilo více než půlroční akci s protidrogovou tematikou, uspořádanou pro žáky a studenty všech základních a středních škol na Praze 12. Prostřednictvím filmového snímku podle přesně stanovených pravidel (nenavádět k užívání drog, nepropagovat násilí, nepřesáhnout délku třiceti minut) se mohli jednotlivci nebo skupiny vyjádřit k určené tematice a sdělit svůj postoj nejen vrstevníkům, ale také široké veřejnosti.

Soutěže se zúčastnilo pět snímků, hodnotila je odborná porota ve složení: PhDr. I. Douda (Drop-in), M. Furda (ANAFRA s.r.o., generální partner soutěže), JUDr. H. Chudomelová (zástupkyně starosty MČ Praha 12), Mgr. N. Janyšková (protidrogová koordinátorka hl.m. Prahy), J. D. Novotný (herec, scenárista, režisér), T. Řezník (Městská policie Praha, odd. prevence), M. Vašáková (protidrogová koordinátorka MČ Praha 12). Po dobu šesti týdnů se mohli se všemi soutěžními snímky seznámit občané na webových stránkách a svůj názor vyjádřit hlasováním o Cenu diváků.

Ceny předávali starosta MČ Praha 12 Petr Hána spolu s Veronikou Dostálovou. Slavnostním dopolednem provázela Dáša Zázvůrková, herečka divadla Semafor, zatančily členky studia B.D.S. Academy, zahrála modřanská kapela Nenaděláš nic.

Po získaných zkušenostech se organizátoři rozhodli v roce 2008 uspořádat podobnou soutěž pro žáky a studenty všech základních a středních škol na území hlavního města ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy.

Fotografie z průběhu celé akce si můžete prohlédnout zde.

design & hosting ANAFRA s.r.o. © 2002 - 2007